top of page

יעוץ אישי וזוגי

יעוץ פסיכולוגי אישי 

מרחב בטוח להתפתחות

"אדם שמצא את עצמו, כבר לא יאבד דבר בעולם הזה,

ומי שהבין פעם אחת את האדם שבקרבו, מבין את כל האנשים"

(סטפן צווייג)

 

הייעוץ האישי נועד  לחיזוק היכולת להתמודד עם קשיים, והוא מהווה בסיס לפיתוח חוסן אישי ורווחה נפשית. מטרת הייעוץ היא לסלול את הדרך לחיים משמעותיים ומספקים.

 

תהליך העבודה פותח מרחב בטוח המאפשר התבוננות והבנה של העולם הפנימי. השיח שם במרכז את העולם הנפשי המודע והלא מודע ומתייחס למרכיבים המילוליים והבלתי מילוליים הבאים לידי ביטוי. הקשר שנבנה מבוסס על קבלה ואמפתיה, מתוך רגישות, דיוק, אומץ ואמון ההולך ונרקם.  העבודה כוללת תרגול שתכליתו שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות במטרה לחולל תמורה משמעותית.

 

יעוץ אישי מתאים לכל אדם הרוצה להתגבר על מגבלה המעכבת אותו ושהנו מוכן לעבור תהליך על מנת להעמיק את תובנותיו ולצמוח.

 

תחומי מומחיות

טיפול זוגי

"אין הקשר חי באדם או בזולתו, אף לא בדיאלוג שבין בני האדם,

אלא הוא חי במרחב שבין "אני" ו"אתה" ומרחב זה קדוש הוא" 

(מרטין בובר)

 

תהליך הטיפול הזוגי הנו מלאכת בנייתו של גשר בין שניים אשר מתקיימים אצלם רצון גלוי או סמוי, משאלת לב או תקווה להתגבר על קשיים ומשברים, להדק את הקשר ולהעמיק אותו, להתקרב  נפש אל רעותה.
 

בתורות פסיכולוגיות שונות קיימת הנחת יסוד כי האדם בוחר באופן לא מודע בבן הזוג הפחות מתאים עבורו, ועדיין בחר בו מפני שביכולתו של בן הזוג ליצור תיקון ליחסים קודמים עם דמויות הוריות, להביא ריפוי וצמיחה.
 

בחקר המח ידוע זה מכבר כי המח הוא איבר פלסטי, וכי ניתן לאמן אותו לחוש רגשות חיוביים.  שינויי התנהגות שנלמדו בטיפול מייצרים חיווטים מוחיים חדשים ואילו התמדה ותרגול מחזקים אותם ויוצרים מעגלים פיזיולוגיים המשמרים את ההישג. בתוך כך מעורבים "נוירוני המראה" שמביאים לעוררות רגשית ובאמצעותם, בין השאר, חווה אדם את תחושותיו של הזולת והופך שותף להן.
 

הנוירו- ביולוגיה של מערכות יחסים בטיפול זוגי הנה יצירת חיווטים מוחיים חדשים לקשר בין בני הזוג, למידת השפה הרגשית של הזולת, הפחתת גריה רגשית מכאיבה והגברת היכולת למתן אמון, להרגעה וליצירת תחושות של בטחון, אושר, אינטימיות וקירבה.
 

נקודה מעניינת למחשבה היא כי החלקים הקדמיים של המח נמצאים בדיוק במקום בו מניחים היהודים תפילין וקוראים קריאת שמע, שם מתקיימים תהליכים מוחיים של חסד, חמלה ורחמים. שם אנו מסוגלים לווסת את הרגשות שלנו ולהחזיק בזוויות הסתכלות שונות בעת ובעונה אחת.
 

הטיפול עושה שימוש בגישת האימגו במערכות יחסים, גישה המאפשרת לכל אחד מבני הזוג להבין את זולתו ולהיות מובן עבורו, מילולית ורגשית. הגישה מקדמת "ביקור" בעולמו של בן הזוג מתוך מקום נקי ושקט, בעיניים חדשות וסקרניות. בכל פעם ביקור אחד. איש איש בתורו. אין זה אלא מסע מרתק, לעתים מפתיע ומרגש.
 

כל אלו יחד מהווים גשר בר קיימא למפגש בו נוגעות הנשמות זו בזו ולחיים זוגיים המקדמים הבנה והרמוניה בין שניים.

bottom of page